Már nem szamár, még nem ló

Matiri képe

Van egy weboldal, ahol véletlenszerűen lehet meditációs témákat kérni. Nekem már sokszor ezt adta ki: már nem szamár, még nem ló.
Nem kellett rajta sokat elmélkednem, mert mostanában minden éppen aktuális kihívásomra rá tudom ezt a címkét húzni.
A legutóbb dolog, amire kaptam, az volt, hogy mélyebben belenéztem, mi is lehet az élet értelme. Nem bölcs gondolkodók könyveiben kerestem a választ, hanem saját magamból és saját átérzésemen keresztül szerettem volna megérteni.
Már túl vagyok azon, hogy a kollektív hitek határozzák meg az én hitemet is, minthogy az élet szenvedés, az élet nehéz, a munka kemény stb. Lázadok ezellen de ez még nem forradalom, mert nem tudom, mi az ami mellett kiállok. Illetve tudni tudom, de még nem az enyém az érzés és még nincs belőle meggyőződés, ezért nem hiteles, elsődlegesen önmagamnak.
Akkor miről is szólhat az élet?
Nem az enyém, konkrétan, hanem egyetemes értelemben maga a létezés.
Biztos, hogy nem arról szól, hogy szenvedjünk, mert akkor nem akarnánk megszületni illetve gyermeket nemzeni ekkora lendülettel. És aki él, elevenen akár eláshatja magát, mert így a lét értéke elsikkad.
Mindig, mindenkiben ott van egy kis remény, hogy eljön a fehér lovas vagy csak egy szimpla fehér ló. Akkor meg miért kell ezt hajtogatni, hinni és élni, hogy az élet kemény, nehéz, hogy meg kell mindenért dolgozni, hogy egyik napról a másikra élünk stb.
Lehetséges elképzelés az is, hogy bábok vagyunk egy óriás játéktábláján, hogy "ahogy esik, úgy puffan" alapon élünk. Vagy mint a hangyák, akiket összetaposunk, de ők rendületlenül az életet szolgálják, csak mi látjuk úgy, hogy igazából a semmiért gürcölnek, mert ki vannak szolgáltatva egy őket eltaposni akaró hatalomnak.
Mégis miért akar ennyire minden élni, miért hajt a holnapért? Mire ez a nagy felhajtás?
Ez nagyon elgondolkodtató, annyira, hogy írni sem igazán tudok róla.
Egyrészt, miért hisszük paradox módon azt, hogy a szenvedésre születtünk, illetve azt, hogy ekkora dolog az élet, és küldetésünk van, nem hiábavaló, véletlen, "megszokott" rendszer ez?
A természetben látható, hogy az tényleg az örömön és a bőségen alapul. A fákra nem hat az emberek hitrendszere szerencsére, ők nem tudják, hogy nem illik nagyra nőni, burjánzani, gazdagon terjeszkedni, ők nem hiszik, hogy azért élnek, hogy szenvedjenek, betegségben nyögdécseljenek, sorvadjanak, meghúzzák magukat stb.
Még nem tudom, mi a következő lépés, hogyan válhatok "lóvá", de megkaptam legalább az utamon a következő mérföldkövet és továbbra is bízom a vezetésben.
Namasté!

patakyanna képe

Hozzáfonódva az elmélkedeséhez.....

Amikor megszületünk, a leges legelső élményünk az életről egy hatalmas fájdalom. (Mintha kiszakitanának a hátadból egy darabot, a lélegzés fáj, csak hideget és sötétet érzel magad körül) Talán ezért hiszzük hogy az élet szenvedés. Születesünk után "gyorsan" elfelejtjük milyen is volt, mert úgy hisszük nem bírunk el átélni mégegyszer egy ekkora traumát. Majd életünk során mindent megteszünk hogy ne érezzük újra, mit jelent szeparáltnak, elkülönültek lenni, kiszakadni a teljességből. (vannak bizonyos félemeink, hogy elhagynak, elvesztünk valakit, de ezek meg sem közelítik az első élményt) Először anyánknál keresünk menedéket, aztán később a nagy szerelemről álmodozunk, reménykedve keressük "a MÁSIK felünket" aztán jó eseteben eljutunk oda hogy olvasunk, hallunk róla, vagy meditálva megérezzük hogy a nagy egység része vagyunk. Innentől kezdve megteszünk mindent hogy "elmenjünk" innen, visszavágyakozva Oda. Tudván hogy ez itt mind csak illuzió. És mindent azért teszünk hogy újra a teljességben legyünk. Aztán a legjobb esetben azért dolgozunk, hogy itt teremtsük meg újra a teljességet; "és eljön Isten országa", dimenzionális felemelkedés, alkimiai tudatosság stb.

Amikor azt mondjuk hogy az élet szép, mert túlléptünk a határainkon, és érezzük hogy valóban minden egy. Amikor szeretkezünk, amikor boldogok vagyunk, amikor növekszünk, gyarapszunk. De mélyen, mélyen ott az érzés, az első élményünk az életről, amitől menekülünk, amitől félünk, rettegünk hogy nehogy újra átéljük. És nem hagy el minket, mindig felbukkan, akkor szenvedünk, gyötrődünk.....pedig talán jól lenne még egyszer szembesülni vele, tudatosan átélni.

A kérdés nekem ezen a ponton: miért a szeparáció az első élettapasztalatunk, miért kell mindig és minden alkalommal átesnünk rajta? Miért igy müködik az élet körforgása?

A legnyagobb félelmünk a születés, és nem a halál. A halállal visszatérünk oda ahonnan jöttünk, a születéssel fájdalmasan kiszakadunk onnan.

Anna

Miért a szeparácio az elsö élettapasztalatunk?

Ez egy kérdés , de....elég mentális.Legszivesebben azt mondanám hülye kérdés.
Véleményem szerint e mögött a kérdés mögött huzodik egy másik amelyik ott integet hogy vegyék már észre.
Ami:miért hisszük hogy a szeparácio rossz vagy fájdalmas?
Szerintem nagyon jo , nekem pl nagyon tetszik.Igy láthatom magam mint egy része az egésznek az egész minöségével.

Amugy ki mondta hogy a legnagyobb félelmünk a születés?
Én olyanokat olvasok tobiáséktol meg a többiektöl hogy örömmel születünk meg és nem kényszeritett senki.

patakyanna képe

Mert kijővünk az anyamehből, kiszakadunk az ős tengereből. Ha tudatos édesanyánk van, jobban felkészülve születünk meg, de azt hiszem kevesen születtünk igy.
Egy minőségi változás a születés, nézd meg az újszülött arcát, testét mit mond neked? Boldog mind Budha? Üvölt és feszültségekkel és félelmekkel teli...hogy ez jó vagy rossz, az már a mi értékítéletünk. A fájdalom ugyan olyan érzés mint a többi.

A mostani elméd már nagyon sok mindent tapasztalt, spekulál, a tested nem spekulál, csak raktározza az élményeidet. És azokat ugyan úgy érzed.

Örömmel születünk, nem kényszerített senki, de ez egyfajta tudatossági szint, és ez a fajta szint nincs meg a születésünk pillanatban, a lelkünk tudja hogy mi történik, de már nem vagyunk teljes egységben vele.

Ha így lenne, akkor minden csecsemő, Mona Lisa mosolyával jönne a világra....

ja hogy kimondta, hogy a legnagyobb félelem a születés? Én, mert átéltem, emlékeztem, érzékeltem.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

Belépve a választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.