Spirituális film
kianit · 2010. július 29. 14:02
Kategória:
A Mózes Kód
Neale Donald Walsh, Debbie Ford, Gregg Braden, Michael Bernard Beckwith és más ismert emberek beszélnek Isten nevének jelentéséről, az adokozásról, az egységről, a sorsodról!
http://vimeo.com/12794617
http://www.violaking.eu/?p=Egy%20kis%20olvasnival%C3%B3..
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
- 1792 olvasás
Köszönöm, hogy feltetted ezt a filmet. Utána ismét megnéztem Mózes történetét DVD filmen, és a kettő együtt hozott egy felismerést, amit nagyon nehéz szavakkal kifejteni. Megpróbálom, de ha nem elég érthető, akkor elnézést kérek.
.
Mózesben olyan nagy volt az ALÁZAT a Teremtő Isten iránt, hogy mint társteremtő a legnagyobb csodákra volt képes, azonosulni tudott Vele.
Volt egy VÁGYa, hogy kivezesse népét Egyiptomból.
Szilárdan HITt benne, és nem veszett bele a részletekbe. Amikor jöttek a csodák, akkor azt nem magának tulajdonította, hanem Istennek. Nem volt benne becsvágy, holott a csodákat ő hozta létre. SZOLGÁLATot vállalt azért, hogy megszabadítsa népét a szolgalelkűségből.
.
Az alázatot nehezen fogadjuk el, mert rögtön társul az alázatossággal és a kishitűséggel.
Egy vágya volta, amiben szilárdan hitt, és a csodák e köré rendeződtek.
Nem volt benne becsvágy, mert tudta, hogy alázat nélkül magával ragadná a hatalom mélybehúzó szelleme. Ha a népét becsvágyával arra ösztönözte volna, hogy őt éljenezzék, akkor nem teljesítette volna szolgálatát, aminek a célja a népe felszabadítása a szolgalelkűségből.
Még az jut erről eszembe, hogy ha van egy vágyunk, akkor legtöbbször azt függővé tesszük valamitől, például a pénztől, a körülményektől és ettől kezdve arra koncentrálunk, hogy meglegyen a pénzünk a vágyunk kielégítésére. Ekkor a dolgok (vagy csodák) nem az eredeti vágy köré fognak rendeződni, hanem aköré, ami függővé teszi. Nem hiszünk igazán benne, mert beleveszünk a részletekbe.
Az alázatot is alaposan félreértelmezzük, mert társítjuk az alázatossággal, kishitűséggel, szolgalelkűséggel. Holott az alázat eredeti értelmében az egyszerűséget fejezi ki, azt, hogy egyek vagyunk a Teremtővel, aki nem bontódik részletekre, hanem egyben van, mint például a levegő. Ha mi részletekre bontjuk magunkat, akkor csak a részleteken belül tudunk teremteni, ami nem mindig egyezik meg azzal, amire valóban vágyunk. A Vagyok Aki Vagyok azt jelenti - felfogásom szerint – hogy egy vagyok a Teremtővel - mint levegő a levegővel -. Ez a kijelentés is könnyen társulhat becsvággyal, ha az alázat érzése nincs meg hozzá, mert akkor a Teremtő fölé akarjuk helyezni magunkat és hatalmat akarunk szerezni általa a részletek felett, ami megint csak oda vezet, hogy eltérít bennünket a pénz és a körülmények látszathatalma.
A szolgálatot is úgy értelmezzük - a Mózes kód c. film szerint is -, hogy javainkból adjunk a rászorulóknak, vagy karitatív szolgálatot teljesítsünk. Pedig a szolgálat - Mózes útján – az, hogy segítsünk népünknek, vagy más népeknek is felszabadulni a szolgalelkűség alól. Kérdés, hogy az adományozás és a karitatív szolgálat mennyiben segít ebben nekik.
Hűűűűűha!
Nagyon érdekes volt Mózes tetteiről újenergiás szemszögből ránézni. Ilyenkor látszik, hogy mennyire igaz, hogy az univerzum törvényei változatlanok. Mégis....ha most módodban lenne Mózes elé állni, és ezt elmondani neki, azt hiszem....igencsak kikerekedne a szeme.....hát igen...akkor épp a bika korszak végét és a kos korszak elejét élték....Kicsit más volt a tudatosság.
na...menek, és megnézem én is azt a filmet!