Az Arvisura jelenség

marti51 képe
Kategória:

Az Arvisura jelenség
2008. 01. 03.

Tura és Paál

Élt a második világháború idején az Urál túloldalán, a manysi-földön egy sámán, a fősámán, aki még az első világháború során megígérte egy beteg magyar embernek (dr. Zsiray Miklós nyelvész professzornak, aki hadifogságba kerülve betegedett meg és került el a fősámán kezei közé), hogy egy napon majd elküldi a magyaroknak az ősi regét, a hiteles hun történelmet, az Arvisurákat.

Ennek a fősámánnak az unokája, Szalaváré Tura alig lehetett 20 esztendős, amikor szerelmi bánatában nagyapjának felkérésére ifjú szíve elvállalta azt a küldetést, amely során ezt az ősi regét áthozta az Urálon, és átadta egy általa akkor még nem ismert úz származású embernek. Az Arvisura története a XX. század közepén így veszi kezdetét.

Tura hajózik az Obon, az Irtisen és a Tavdán, megpihen a déli manysiknál, átverekszi magát a nagy hegyen, majd a háború forgatagában az állambiztonságiak elfogják. Egy finn fiatalember, Igor Szalmi a tolmácsa, akit beavat titkába, hogy neki a nagyapjától ismert ősi regét el kell vinnie, át kell adnia egy úz embernek. Igor Szalmi a pártfogásába veszi a fiatal Turát, és felismeri, hogy az egyetlen lehetőség a küldetése végrehajtására az, ha katonai szolgálatra jelentkezik. Penzába viszik, ahol a magyar kolóniáktól megtanulja a nyelvünket. Partizánok közé kerül, akiket 1945 februárjában bevetnek a magyar határ mellett, Füleknél, amely karnyújtásnyira van az öreg úz várostól, Ózdtól…

Paál Zoltán (1913-1982) Ózdon a kohóban dolgozott mint vasmunkás. 1944-ben a visszavonuló német hadsereg leszerelte a gyárat, és a munkásokkal együtt masíroztak hazafelé. Az 1945 januárjában munkaszolgálatra elindított Paál Zoltán a határ menti hegyvidékes részen egy mentési akció során találkozott össze égi rendeltetés szerint Szalaváré Turával. A partizáncsapatot a finn kapitány vezette; a manysi Tura mellett még mordvin és hanti partizánok is tevékenykedtek. Egy nap a menedéküket, ahol meghúzták magukat, egy medve közelítette meg, amelyet a földről fölkapott puskával Paál Zoltán terített le. A manysi fiú, akiknél máig él a medvetor szertartás hagyománya, pontosan értette a jelet, és így, ezáltal ismerte fel, hogy az ember, akit keres, akiért jött, előtte áll.

Paál Zoltánt mint a sok évezredes Arvisura láncolat rovósámánját a medvetor szertartás során avatták azzá, ami később lett: a palócok krónikásává, az ősi Arvisura szellemiség átvevőjévé és közvetítőjévé a kárpát-medencei magyarság számára.

Paál Zoltán akkor és ott hallott először az Arvisurákról, a távol keletre húzódó megannyi hun testvérnépünkről és még sok más hihetetlen, mesébe illő mítoszról és szellemi titokról.

Tura a háborúban Szombathelynél meghalt, de Paál Zoltán, akit onnantól már az égiek vezettek tovább, húsz évvel később még újra személyesen találkozhatott az egykori partizán vezérrel, Igor Szalmival. Ám ekkor már Paál javában rótta a sorokat az évezredes múltról, a magyarság szellemi kincséről.

Az Arvisura eredete

Több vízözönnel ezelőtt, nagyjából Kr.e. 12.000 táján a Csendes-óceánon létezett egy szigetbirodalom, amely az ismert Mú kontinens egy maradék szigete volt. Itt, Ataisz szigetén (mely nem azonos az Atlanti-óceánon létezett Atlantisszal) egy páratlan műveltségű és isteni jelzővel illethető személy, Anyahita élt és tanított. Anyahita, teljes nevén Ardvisura Anyahita hitvilági leírásainak adták eredendően az Arvisura nevet. A szó azt jelenti, ’igazszólás’, ’igazat mondott szó’. Anyahitát a sziget népei közül többen meghallgatták, így tettek az úzok, a fehér- és fekete hunok is.

Anyahita tanításai egyetemesek voltak, az emberiség egészét érintő gondolatokkal bírtak, s szellemi hatása oly hatalmas volt a későbbi korokban, hogy majd’ minden próféta és vallásalapító az ő tanításaiból merítkezett, Jézussal, Manival Mohameddel és Buddhával egyetemben. Anyahita kultuszát őrzik az örmények, az irániak és talán az összes közel-keleti nép. A mai magyarokhoz mint Boldogasszony-kép öröklődött át és él mind a mai napig.

Az Arvisurákat Anyahita halála után beavatottá ért fiai vitték tovább, és a sziget sajnálatos süllyedésekor, Kr.e. 5038-ban azt a Föld megannyi pontjára menekítették át. Anyahita szellemi öröksége, az Arvisurák leiratai a legkeresettebb, legféltettebb és épp ezért legűzöttebb szellemi kincse lett az elmúlt ötezer év földi emberiségének.

Kr.e. 4040-ben a szigetről korábban elmenekült népek szövetségbe álltak, s életre hívták a Hun Törzsszövetséget, melynek központja Ordoszban, a Sárga-folyó nagy kanyarulatában volt. A beavatott társadalom központja, akik az aranylapokra, az igazmondó emlékoszlopokra és más ismerethordozóra rögzített szellemi értékeket bírták a Közel-Keleten volt. Kezdetben a mai Irak területén, majd a Ménessel újjáalakuló Egyiptom földjén, később a kaukázusi Magyarországban.

Ataisz népeinek szellemi hagyatéka lett az Arvisura, mely összekötötte őket a Kárpátoktól (Melegvizek Birodalma) a Japán-tengerig, az északi vikingektől a déli etiópokig.

Az Arvisurák szellemi központja, az Élet Temploma őrizte minden szövetséges nép krónikáját, rokonlátogatási beszámolóját, szellemi felfedezését, az emberiség összeadott kultúrkincsét. Ezt az Élet Templomát Ordoszból az i.sz. 370 után meginduló hun népek hozták Európa felé, és tették le alapkövét itt, gyönyörű hazánkban Atilla, a hun világkirály korában.

Anyahita, a Boldogasszony szellemi hagyatéka évszázadokra telepedett át ide, a mai hazánk területére, majd Vajk (Szent István) királyi korszakában kellett azt biztonságba menekíteni tőlünk keletebbre. A szellemi hagyaték a Föld több pontján rejtve nyugszik, várja talán egy nyugodtabb kor eljövetelét, talán egy, a tiszta szellemre nyitottabb emberiség eljöttét, hogy feltárva önmagát előadja Anyahita minden gyöngyét.

Kiadások

Paál Zoltán a sztrecsnói medvetoron arra kapott felhatalmazást az Arvisurák szellemi őrzőitől, hogy a saját népének, a palócoknak (pal úz= felső úz) a szemszögén át mutassa be ezt az évezredes utat Ataisztól a Kárpátok szívéig. Így Paál Zoltán életműve és több ezer oldalas hagyatéka nem csak a palócok szellemi öröksége, hanem egy apró, de jelentős szelete egy mérhetetlenül hatalmas szellemi örökségnek, mely a hun törzsszövetség népeinek máig meglévő jogos tulajdona.

Paál jegyzetei először 1972-ben jelentek meg pár száz oldalas változatban, majd a nyolcvanas évek során néhány kisebb, de nem Paál Zoltán által összeállított jegyzet, tanulmány, összegzés jelent meg a palóc Arvisurák lejegyzései alapján. Ezzel párhuzamosan szamizdat formában az Arvisurák kis számban nyomtatásra is kerültek, ezeknek a fénymásolt változatai a kilencvenes években ellepték a magyarság szellemi értékeit kutató lelkek könyvespolcait. Közben a torontói Magyarságtudományi Intézet egy tagja, Fejér Albert gondozásában Kanadában is jelent meg ezen leiratokból. Erre hozott hiánypótló összesítést az 1998-ban kiadott majdnem teljes életmű (Püski Kiadó, Budapest, szerkesztette: Bolyki János). Ez a változat azóta négy alakalommal is utánnyomásra került.

Az Arvisurák értelmezését Kozsdi Tamás: A magyar ősemlékezet és az Arvisura világkép c. munkája könnyítette meg 2005-ben és bővítve 2006-ban, majd Bodnár István összefoglaló írása 2007-ben. A Paál Zoltán személyes életét bemutató napló-regény, a Vérrel Pecsételve mostanában jelenik meg a családi örökösök kiadásában.

Fény és Árnyék

A palóc Arvisurák jelenlegi megítélését befolyásolja, hogy a hatvanas-hetvenes években az államvédelem megfigyeltette Paál Zoltánt. Azok a személyek, akik ezt tették, ma is élnek, de az ő hallgatásukat én nem törhetem meg.

Azonban Paál Zoltán védelmében – úgy érzem – el kell mondanom, hogy kiterjedt levelezést folytatott Pataky László íróval és kutatóval Békéscsabán; a sok száz oldalra rúgó magánlevelezésből kitűnik Paál gyermekien tiszta és istenre tekintő lelkülete, amelyben nyoma sincsen az átkos korszaknak vagy a világ sötét viszonyainak. Mindenkor, minden sorában a szeretet és a magyarság múltját megidéző őszinte tisztelet sugárzik - ezt nem lehet nem észrevenni vagy figyelmen kívül hagyni.

Az Arvisura jelentése Igazszólás. Az Arvisura magyar és egyetemes történelmet érint. Az Arvisura jelentős üzenet a ma magyarjainak. Noha csak a palócok szemszögéből láthatjuk – egyelőre – ezt az ősi krónikát, mindenkinek érdemes megismernie. Érdemes meríteni belőle, mert így lehetőséget kaphatunk megismerni egy beavatottak által irányított, az égi rend vezette ősi társadalmi rendet olyan népek történelmében, akik mindegyike rótta a betűket, és akiknek fülébe évtízezredes emlékek daloltak.

A magyarok szellemi öröksége - véleményem szerint - azért került ide a XX. század közepén, mert mind, aki egy kicsit is ismeri a világ forgását, az tisztán látja már, hogy a hun törzsszövetség megannyi testvérnépének örökségéből felállt Magyar Államiság, amelyet mindmáig a Szent Korona őriz, egy olyan ponthoz jutott, amikor a magyarnak ismét talpra kell állítania ősi életfáját. Azt az istenhez vezető létrát, amelyen át nemzetünk fiai és lányai megtalálhatják azt a zsinórmértéket, amelyet Krisztus urunk hirdetett nem is oly rég.

S hogy tudjuk, merre van előre, ahhoz látnunk kell az utat, amin már végighaladtunk. Ehhez ad felbecsülhetetlen támpontot Paál Zoltán palóc Arvisurája.

amarana képe

[Szerk.:
Törölve, a jogtulajdonos (Kozsdi Tamás) Anisha által felém közvetített igénye alapján:
"Szeretném jelezni hogy a TH közösségében valaki elfelejtette (?) hogy a levelek nem nyilvánosak és volt szíves a postaimre oldalára felteteteni az Arvisuráról írt "hivatalos" álláspontomat.
Nem az állásponttal van gond, hanem az információ elhelyezésével.
Ráadásul az espavo oldal v. közösség is átvette, amely így már hatványozott jogsértés.]

johanna képe

Mi?...Levél mely nem nyilvános,viszont hivatalos álláspont az Arvisuráról Kozsdi Tamás által,ami információ nem megfelelő elhelyezése?
Nesze tessék jogsértés! :) Kellett ez neked,most büntibe vágnak!!! :o)

margardian képe

Látod a felemelkedett mesterek megmondták, nem lesz több titok.Átlátszóság van.
Vagy vállalod vagy nem, hogy megettél ma egy tábla csokit ? :))) Attól még tudják :)

johanna képe

...bezony... :))

Én bevállalom. Ma még nem ettem csokit. :D

VacskAnisha képe

Én kértem meg Ricsit.
Mert így éreztem helyesnek. És én voltam az is, aki felhívta Tamás figyelmét a jelenségre. A hivatalos szó idézőjelbe van téve, annak van némi funkciója. Nem azzal van a baj, hogy a véleménye máshoz is eljut, mint ahhoz a közösséghez, akiknek írta, hanem ennek módjával. Ahogy, amilyen céllal tették közzé.
Nekem, legalábbis "felfordult tőle a gyomrom".
Ez történt.

margardian képe

A viccet félre téve :Írtam Tamásnak :
Kedves Tamás, azon az oldalon szoktam írogatni ,amire felkerült egy
a bennfenteseidnek írt leveled.
Az Espavo-ról van szó. Ezeket olvastam :
"Ráadásul az espavo oldal v. közösség is átvette, amely így már
hatványozott jogsértés.]- írtad"
Most én szeretnék pontosítani.
Ez az oldal nyitott, és mindenki azt ír oda amit gondol. Nincs
apparátus arra, hogy leellenőrizzék, a közösség szokta, különböző
formákban.......kifehériteni, stb... ha nem felel meg neki a "téma"
Tehát nem vette át a közösség -ahogy írtad (lehet, hogy észre sem ) és aki az
espavora feltette , nem követett el jogsértést, mert már egy nyilvános internetes oldalról vette ki és feltüntette a linket.
Üdvözlettel , és csak a tisztánlátás végett
Margardian

Miriam képe

Volt egy film , régen láttam , (valami Longiunerek - időfalók volt a címe ) elég nagy hatással volt rám . Ugyan ezt elképzeltem most Tudásfalók címmel . Akik eltüntetik ..... és csak a semmi marad . Láttad a filmet ???

Miriam képe

LANGOLIEREK Bocsánat az előbb félre írtam

margardian képe

Nem láttam Miriam.
A lényeg a jelenben gondolkodni, beszélni és cselekedni.
Egyébként kaptam választ Tamástól, hogy :
"A leveledet az említett oldal védelmének tekintem, mert "jogilag" nem állja meg a helyét.
Köszönöm T "
Nos egy ilyen okos, óriási apparátussal rendelkező ember biztos jobban tudja.
És biztos azt is , hogy az igazságot nem kell megvédeni.
A témából kilépek a jelenbe. Ölelés

amarana képe

Zárásként a témához:
Rákérdeztem a PI oldalon Imrére:

Címzett postaimre
Dátum 2010 09 19 ¦ 11:16:01
Tárgy JOGSÉRTÉS !!
Áldás Imi!

Az az információ jött vissza azokról az oldalakról ahova felkerült Kozsdi levele, hogy így kétszeres jogsértés történt!
Nem tudom kitől kaptad a Kozsdi levelét, mert ez egy zárt rendszeren belül került közlésre!

Ezt írta Tamás az Espavo oldalhoz( adminjának):

"Szeretném jelezni hogy a TH közösségében valaki elfelejtette (?) hogy a levelek nem nyilvánosak és volt szíves a postaimre oldalára felteteteni az Arvisuráról írt "hivatalos" álláspontomat.
Nem az állásponttal van gond, hanem az információ elhelyezésével.
Ráadásul az espavo oldal v. közösség is átvette, amely így már hatványozott jogsértés.]

Legfőképpen a kitiltott Ani rugódzik ezen a témán, akiről tudjuk, hogy Arvisura rajongó és akiket fel tudott heccelni, így nekem is jutott a szemétkedéséből!

Ilyenkor mi a teendő??

Isten tartson!

Válasz:

Feladó postaimre
Dátum 2010 09 19 ¦ 11:37:07
Tárgy RE: JOGSÉRTÉS !!
Kozsdi örülhet, hogy végre kimondta és kitudódott, mert Igazsághoz van joga, nem pedig a titkolózáshoz. Ha most magyarázkodik, rossz úton jár. Nekem még nem szólt! Írjon egy állásfoglalást, oszt jónapot!
Semmi teendő nincs!

Áldás!

VacskAnisha képe

Nos....én azt kívánom, hogy ennek az Iminek is, meg neked is mindig ítéljenek a saját igazságotok szerint.

johanna képe

Bocsáss meg Ani,de fogalmam sincs,hogy milyen jelenségre hívtad fel Tamás figyelmét.Milyen céllal tették közzé?Én nem tudom,megmondom őszintén.
Ezek szerint ilyen módon csak téged zavart,mert eddig senki nem reagált K.T. eszmefuttatására.
Bocs,de én valóban nem értem!

VacskAnisha képe

Semmi gond nincs vele, hogy amiről nincs tudomásod, az ahhoz kapcsolatos dolgokat nem érted. Ha gondolod, akkor részletesen elmesélem, Nem titok. Zavar, vagy sem....nem éreztem etikusnak ami történt. Van az úgy.

Mily lekvárt főzől kedves Anna?

johanna képe

Igazad van,nem vagyok képben a te zavaraiddal,nekem nem is kell.
Az Arvisura sem kell számomra ,hogy tanulmányozzam ,hogy szűrjem belőle az "igazságot".Erre nem teszem fel az egész ezen életem.Nekem nem ez a dolgom.Számomra nem ott van a lényeg.Mindannyian tudjuk már,hogy hol "rejtőzik".Már aki :)
Az Arvisura a Biblia és sok más és a történelem egy oltári nagy félrevezetés számomra,Ezt nem veszem be,még akkor sem ha bárki számára ez szent írás.
Mindenütt csak győzködik egymást az emberek,hogy mi lehet a nagy igazság a múlttal kapcsolatban.Röhejes!Olvassatok jó sokat még ez irányba,hogy minél többet marcangolhassa egymást a mag népe.Ki Magyar s ki nem az.
Soha nem fogjátok megtalálni az írásokban,mert csak a külvilágra tereli a figyelmet s elhúz attól,hogy önmagadban találd meg.

KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM

VacskAnisha képe

Megértem, hogy így látod.

Miriam képe

Jujj . De bonyolult ez nekem korán reggel !!!!!!!! Ki csinált már megint mit ?
Vagy én vagyok még mindig hülye ?
Na , kérem a boldogult idők jutnak eszembe , mikor még aktívan , kisgyermekes anya ként szorgalmasan jártam a játszótérre . Egy idő után rájöttem ,hogy már hónapok óta csak a pelenkákról és a mosóporokról folytatok mélyreható konzultációkat több társnőmmel egyetemben . Nos egy picit megálltam . .....

VacskAnisha képe

Az történt, hogy a Posta Imre féle oldalra valaki feltett olyasmit, amit nem kellett volna. Aztán hamár így alakult, akkor gyorsan terjeszteni is kellett, hát ide is felkerült. Én meg ezt azt energiát méltatlannak éreztem az oldalunkhoz. És mivel Tamás is kérte, hát írtam a Ricsinek, hogy törölje, és az ő jóérzésével sem ellenkezett a kérésem, hát leszedte.

Én tudom, hogy véletlenek nincsenek. Tamás is tudja. Azt hiszem....a tisztulási folyamatokhoz kellett ez....hogy felszínre kerülhessenek dolgok. Én így látom.

Miriam képe

Csak azt az egyet nem értem , hogy , hogy lehet mindig ugyan abba a gödörbe lépni ?!

VacskAnisha képe

mellikről is kérdezel?

Mert ugyan az a gödör minden szinten ott van amig kellő szeretettel és türelemmel be nem temetjük.

Mondja Piszkos Fred a kapitány ki mindig kavarja és kavarja a dolgokat?

Nahát Johi!!!

Az egész oldalról kivilágít ez a beírás!
gratulálok!!!

jó volt olvasni, látni hol vagy, hogy vagy Mag-adban! mennyire a helyeden vagy odabent:))))

ölelés

judit

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

Belépve a választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.