Hidelemrendszereink átalakítása
Sokszor olvastuk különféle tanításokban, Michael arkangyal csoportjának Lightworker üzeneteiben, Adamus Saint Germain weblapján, hallottuk a Kuthumi csoport aktiválásaiban a Lightweaver/espavo weblapon és még sok más helyen, hogy alakítsuk át a hiedelemrendszerünket. Azt tudjuk már jó ideje, hogy szükséges. Na de hogyan csináljuk? Milyenek azok a rugalmas hiedelmek, amik már minket szolgálnak isteni lényként? Mik azok, amik már nem szolgálnak? Mi alapján válogassuk ki őket? Ki mondja meg ezt nekünk? Ezekkel a kérdésekkel lát neki mindenki a munkának.
Amikor idáig jutottam a saját fejlődésemben 2008 nyarán, találkoztam Ester és Jerry Hicks: Kérd és megadatik c. könyvével. Mind a két részét elolvastam és a vonzás törvényének a gyakorlati működése mellett jobban megértettem belőlük, hogyan is alakulnak ki ismételt gondolatokkal azok a berögződött érzelmi, gondolkodási minták, a hiedelemrendszerek, amik meghatározzák az életünket. Azt is megtanultam belőlük, hogy ugyanolyan módon, ahogy kialakultak bennünk, át is alakíthatók. A módszert megtaláltam hát, amikor kerestem, így maradt a feladata annak, hogy a saját életem minden területét górcső alá vegyem. Írásban tenni természetes volt számomra, mert naplót régóta írok. Megkönnyíti a visszatekintést a fejlődési utamra és sok mindent segített kiírni magamból akkor is, amikor még nem volt kivel beszélgetnem ezekről a furcsaságokról. Adamus Saint Germain weblapján olvasott szavai segítettek abban, hogy mit vegyek előre. „Nem a legellenállóbb dolgokkal kell kezdeni, hanem a legégetőbbekkel, s a kettő sokszor nem ugyanaz; mert egy ellenálló hitrendszer olyan mélyen épül be általában, hogy nem is okoz „akut fájdalmat”, hiszen a hitrendszerek működésének pont ez a lényege, hogy azonosulni tudsz vele, legyen az akármilyen hazug dolog is. Tehát ez egy fokozatos munka, mert így mindig szinte magától kínálkoznak azok a dolgok, amik, hogy úgy mondjam, készek arra, hogy bekerüljenek a te Isteni, Autentikus Éned hatáskörébe, és ez a kör automatikusan nő.” Ezek után láttam neki a tanult módszer szerint az életem minden területét megvizsgálni.
A négy fontos kérdés, ami nekem segített ebben a folyamatban:
1. Melyik életterület igényli most a figyelmemet, melyik nem olyan most, amire szívből vágyom?
2. Mit tapasztaltam, hallottam, tanultam, gondolok, hiszek erről az életterületről, önmagamról, másokról ezzel kapcsolatosan?
3. Mit vágyom szívből megélni ezen a területen?
4. Milyen gondolatok szolgálják ennek a vágynak a teljesülését és azt, hogy örömteli várakozással tudjak rá gondolni?
Mik is az égető életterületek? Amit a legjobban vágyom megváltoztatni, a leginkább nyomaszt, amivel sokadszorra találkozom össze „rossz” tapasztalásként és már kiált azért, hogy figyelmet szenteljek neki és megkeressem, hogy mivel is vonzom én be ezt a tapasztalást az életembe. Amiről tudom, hogy lehetne nekem megfelelőbb is, vágyom rá, de valahogy mégsem változnak a dolgok. Teljes felelősséget vállalva az életemért és azzal a hittel láttam neki, hogy minden tapasztalást én adtam magamnak önmagam iránti szeretetből, így minden rög alatt kincs van, vagyis minden tapasztalásnak van ajándéka számomra. Napokba telt, amíg sorra vettem az alábbi témákat: emberi kapcsolatok, emberi élet, kommunikáció, társkapcsolat, szexualitás, család, szerepek (gyermeki, szülői, társi, munkavállalói, állampolgári, főnöki, stb.) fizikai test, egészség, átalakulási tünetek megélése, étkezés, tudás, tanulás, tanítás, nyilvánosság, bőségtudat, anyagiak, hatalom, spirituális erő, bizalom, képességek, szabadság, kérés, adás, megosztás, játék, könnyedség, kötelességek, értékek, önbecsülés, feltétel nélküli szeretet, egyensúly egy emberen belül, egyensúly a közösségekben, munka, vezetők, vezetési módszerek, legnagyobb jó, stb. és így tovább. Ez a felsorolás bárki másnak csak inspiráló kiindulás lehet, mert teljesen egyéni, hogy kinek, mikor, milyen életterület kerül előtérbe, annyira egyedi, mint az ujjlenyomat és az életünk.
Kitartóan, állhatatosan, egy témát véve egyszerre, addig írtam a 2. kérdésre a felmerülő gondolatokat, amíg úgy éreztem, hogy most már minden, amit erről valaha olvastam, hallottam, amit belém plántáltak, amitől hangosak a médiák, amit erről a vallás mond, amit az évek alatt az életemben és a környezetemben megtapasztaltam, stb, mind ott van leírva a témáról hiedelemrendszerként, vagy ha úgy jobban tetszik, a tömegtudatban erről a témáról én eddig mit is találtam. Szabad gondolkodás egy témáról, ahol korlátozás és válogatás nélkül mindent leírok, ami csak eszembe jut, valaha megfordult az elmémben, szembe találkoztam vele, akár egyetértettem vele, akár nem, mert ezek hatottak rám eddig. Tudjuk, hogy aminek a figyelmünkkel és a tiltakozásunkkal energiát adunk, az is szaporodik az életünkben. Ezek sokszor olyan mélyen beépültek, hogy fel sem tűnik, hogy hamis hit, valami elleni tiltakozás vagy valami hiányára való koncentrálás vezet bennünket és egész máshová visz, mint amire szívből vágyunk. Ez egy tudatosítási folyamat a meggyőződéseinkről egy adott témában. Ne görcsöljünk rajta, választhatjuk itt is, hogy könnyedén menjen végbe és szánjunk annyi időt, rá, amennyi szükséges, akár később vagy másnap is nyugodtan visszatérhetünk rá.
Az élet tudatos teremtéséhez a szívvágyaink elfogadása, kifejezése, megfogalmazása létfontosságú. A 3. kérdésre az adott életterülettel kapcsolatosan a szívünkre, a bennünk lévő istenire koncentrálva adhatjuk meg az igazi választ. Engedjük szabadon a legcsodálatosabb élet álmainkat a nélkül, hogy korlátoznánk őket, mert itt már olyan vágyak vannak, amik élhető világot teremtenek számunkra, mások és a föld számára egyaránt, amik a legnagyobb jóra koncentrálnak, amik a feltétel nélküli szeretet, az egységet, a megosztást, az életörömet, a tudatos teremtő életet fejezik ki.
Azt már megértettük – ha még nem, akkor a Hicks könyv ehhez is remek segítség - hogy a gondolataink milyen hatást gyakorolnak az érzelmi állapotunkra. Remélhetőleg azt is, hogy a csodálatos vágyott teremtések csak az örömteli várakozás, lelkesedés, életöröm, hit, lelki béke állapotában érkezhetnek el hozzánk, mert ezekkel az érzelmekkel vagyunk olyan rezgésszinten, ami összhangba hoz bennünket a csodákkal. A következő lépésünk ehhez azoknak a gondolatoknak, hiedelemrendszeri elemeknek az összeállítása, amelyek összhangban vannak a szívvágyunkkal. Itt se korlátozzuk magunkat józanságra, világválságra, vallási előírásokra, szokásokra, családi tapasztalásokra gondolva, mert csak szabadon tudunk szárnyalni. Olyan egyedi csodákat vagyunk képesek teremteni, amit esetleg most még elképzelni is nehéz. Engedjük meg magunknak azt a gondolatot, hogy teremtő isteni lények vagyunk, akik emberi testben is jelen vannak ezekben a különleges időkben és tudatos teremtői az életünknek. Kapcsolódjunk össze a lelkünkkel, fensőbb énünkkel, az istenivel bennünk - kérjük meg az őrangyalunkat erre, ha még nem érezzük eléggé ezt a kapcsolatot - és lássunk neki teljes bizalommal a korlát nélküli csodákban megfogalmazni azt a hitet, ami segít bennünket ennek a vágynak a megvalósulásában, és amelyik gondolatra már az írása közben mosolyra húzódik a szánk. Ehhez is hozzátehetünk később vagy másnap még néhány gondolatot, de mindig az elsőt, a zsigerit, ne agyaljunk rajta időközben, mert az másfelé visz.
A két alábbi példa erre a folyamatra segíthet abban, hogy egyéni módon megtegyétek ti is a saját életetekben minden olyan életterületen, ami a figyelmeteket igényli. Nincs olyan, hogy túlságosan apró-cseprő téma, mert mindent az életünkben mi teremtünk. Még a porcicákat is azzal a gondolattal és elvárással, hogy „ebben a lakásban hetente x-szer kell takarítani, mert sok a por a városban”. Vannak hasonlók a meghibásodott autónkkal, megbetegedő testünkkel kapcsolatosan és még sok más életterületen is.
1. Melyik életterület igényli most a figyelmemet, melyik nem olyan most, amire szívből vágyom? például: az emberi kapcsolatok.
2. Mit tapasztaltam, hallottam, tanultam, gondolok, hiszek erről az életterületről, önmagamról, másokról ezzel kapcsolatosan? Az emberi kapcsolatok, akár az emberek sokfélék, lehetnek keserűség, kihívások és öröm forrásai is. Sok a pletyka, őszintétlenség, ítélkezés, érdekkapcsolat, szerep, játszma, dráma, és mások megváltoztatásának szándéka és a feltétel nélküli szeretet ritka, mint a fehér holló. A tanulmányaim, a családom, a munkám, és a könyveim közé temetkeztem, hosszú évekig megfigyelőként szemléltem az éltetet, nem kerestem széles körben kapcsolatot emberekkel, néhány jó barát volt az életemben, ezek nagy része, ahogy én megváltoztam elmaradt és újakat találtam. Felületes dolgokról, pletykákról nem vágyom beszélgetni a társasági élet kedvéért. A vesébe menő, tabuk nélküli, engem érdeklő témák pedig keveseket indítottak nyílt, őszinte beszélgetésre. Jól éreztem magam közös munkában, kirándulásokon, sátorozásban, táncban, zenélésben, játékban, sportban, tanulásban, világlátásban és a csendben. Olyan elfoglaltságot, élményt osztok meg szívesen másokkal, amit én is szívesen csinálok.
3. Mit vágyom megélni ezen a területen szívből? Az emberi kapcsolataim legyenek kölcsönös öröm forrásai, kölcsönösen gazdagítók, szereteten, tisztelten, nagyrabecsülésen, egyenrangúságon, megosztáson, őszinteségen, közös érdeklődésen, hasonló hullámhosszon és a legnagyobb jó szándékán alapulóak.
4. Milyen gondolatok szolgálják ennek a vágynak a teljesülését és azt, hogy örömteli várakozással tudjak rá gondolni? A kapcsolataim azt tükrözik, ami bennem van: amilyen a kapcsolatom önmagammal, ahogy önmagamról, a kapcsolatokról és másokról gondolkodom. Rajtam múlik, ezért magamon, a gondolkodási módomon változtatok annak érdekében, hogy kölcsönös öröm forrásai legyenek, kölcsönösen gazdagítók, feltétel nélküli szereteten, tisztelten, nagyrabecsülésen, egyenrangúságon, őszinteségen, megosztáson, közös érdeklődésen, hasonló hullámhosszon és a legnagyobb jó szándékán alapuljanak. Hiszek ezek lehetőségében. Mindenkiben az istenit látom, és arra koncentrálok benne, amit értékelek, így tőle azt vonzom be. Hagyom, hogy megélje, amire vágyik, és amit választ még akkor is, ha nem értek vele egyet. Könyörülettel tekintek rá – a benne és a bennem lévő istenire koncentrálva – a szenvedéseiben is, mert tudatosan vagy tudattalanul ő teremti a sorsát. Megélem bátran önmagamat a pillanat szerint, megnyilvánul bennem az isteniségem. Őszintén, nyíltan kommunikálok minden témában és megválasztom, hogy kivel miről.
--
1. Melyik életterület igényli most a figyelmemet, melyik nem olyan most, amire szívből vágyom? például: az emberi élet általában.
2. Mit hallottam, tapasztaltam, tanultam, gondolok, hiszek erről az életterületről, önmagamról, másokról ezzel kapcsolatosan? Egy életed van, addig örülj és éld, amíg fiatal vagy, mert az emberi élet véges, megöregszünk, megbetegszünk és meghalunk. Azért vagyunk itt, hogy tanuljunk, és karmikus adósságokat rendezzünk. Az életedet meghatározza, hogy hová születtél, milyen tanult, anyagi helyzetben lévő, kulturális körben, országban élő családba. A szenvedés, a küzdelem, a félelem, a háborúk, a betegségek, a hiány, a szegénység természetes velejárói az emberi életnek. Vigyázni kell arra, amit megszereztél, bármikor elveszítheted. A Föld készletei, olajtartalékai kimerülőben vannak, túl sok ember él már rajta, tönkretettük, egy csomó faj kipusztult rajta már, globális problémák vannak. A vallásokon keresztül vezet az út Istenhez. Ebben a világban még Jézus is csak szenvedett. Hogyan vágyhatunk mi akkor boldog életre? Keményen kell dolgoznunk a kevésért és többért is. Áldozatok nélkül semmit nem lehet elérni. A világ eseményei meghatározzák az életünket. Országok feletti világcégek uralják a gazdaságot. Mit tehet itt egy kis ország? Egy fecske nem csinál nyarat, kevesen gyengék vagyunk ahhoz, hogy kiálljunk a változásokért. Az emberek eltávolodtak egymástól, nem érdekli őket, mi van a másikkal. Szétesőben vannak a családok, a házasságok, a pénzügyi, gazdasági, egészségügyi, kormányzati rendszerek. Világválság van, ez egész világ a káosz szélén áll. (Megjegyzés: Én nem ezeket hiszem, viszont ez árad felém minden nap sok félelemkeltő forrásból és már attól, hogy ezeket itt csokorba szedtem, egyre rosszabbul éreztem magam. Azt viszont sok évig hittem, mert belém nevelték, hogy mindenért keményen meg kell dolgozni, egy nőnek még ennél is jobban. Meg is tapasztaltam az áldozathozatalt és a könnyedség hiányát az életemben.)
3. Mit vágyom megélni ezen a területen szívből? Nyilvánuljon meg rajtam keresztül az isteni lényem, éljek egészséges, teljes, örömteli, aktív, teremtő életet, megújuló, szép női testben, szeretetben, bőségben, könnyedségben, olyan hosszan, amíg azt választom.
4. Milyen gondolatok szolgálják ennek a vágynak a teljesülését és azt, hogy örömteli várakozással tudjak rá gondolni? Az élet örök, a tudat örök, akár fizikai testben van egy lélek, akár nem. Minden halál egy választott halál és utána folytatódik az élet a fizikai test nélkül. Visszavágyunk a Földre, mert örömet lelünk az ellentétekkel teli világban, a folyamatosan megújuló vágyakban, a teremtésben, a tapasztalásban, a fejlődésben. Az emberi test alapvető természete az egyensúly, a hosszú élet és könnyedén regenerálódni képes. A nem megfelelő gondolkodás, érzések, és életmód billenti ebből ki. Oda születtünk, ahová választottuk, mert ezeket a tapasztalatokat akartuk megélni. Az öröm, a béke, a feltétel nélküli szeretet, a teremtés, az egészség, a korlát nélküli bőség természetes velejárói az istenivel összhangban lévő emberi életnek. A forrással összhangban minden vágy, teremtés teljesül. A bőség és jólét korlát nélküli. A Föld egy entitás, egy megújulni képes csodálatos rendszer, amely éppen átalakul az emberi tudatosság átalakulásával és új energia megoldások várnak ránk. Az Új Földet teremtjük minden nap minden erre irányuló gondolatunkkal. Jézus azért jött ebbe a világba, hogy példát mutasson a feltétel nélküli szeretetre, békére, hitre, bölcsességre, egyensúlyra, örömteli, isteni életre. A keresztény vallás az lett, ahogy ezt akkor megértették az emberek, később pedig felhasználták a tanításait hatalmi szándékkal átalakítva azokat. Minden ember útja egyedi a külső és belső Istenhez. Az életünket a saját tudat- és rezgésszintünk, hitrendszerünk, gondolataink, tapasztalataink, érzéseink, vágyaink határozzák meg, ezek pedig átalakíthatók általunk. Az életünkért való teljes felelősségvállalás, a tudás és a bölcsesség fontos, hogy az életünket megtanuljuk magunk irányítani, és tudatosan teremteni. A mi feladatunk a figyelmünk irányítása olyasmire, ami bennünk jó érzést kelt. Minden egyes ember válhat a saját élete teremtőjévé és minden ember élete örömteli felfedező utazássá. Az örömteli, egészségben, egyensúlyban, boldogan megélt élet iránti vágy, az ebbe vetett hit, és a megélési módjának a tudása szolgálja az embereket. A természetben minden könnyedén megy végbe. Az isteniségét megélő, teremtő ember élete örömteli, könnyed áramlás. Minél többen vagyunk ilyenek, annál hamarabb átalakul a világ. Az emberekben ott a szeretet, a gondoskodás, az öröm, a béke, az egészség, a megosztás iránti vágy és mindenkiben ott az isteni szikrája, hogy ezt meg is valósíthassa az életében. Az átalakulás a régi elengedését igényli, hogy új, az embereket isteni lényként jobban szolgáló rendszerek alakulhassanak ki. Mindenki megőrizheti a hitét, egyensúlyát ebben az átalakulási időszakban is.
Amikor idáig eljutottunk rendelkezésünkre áll az adott életterületen a mostani, új gondolkodási minta, ami szolgál bennünket a szívvágyunk elérésében, és amire örömmel tudunk gondolni. De azzal még nem válik a hiedelemrendszerünk részévé, hogy egyszer leírtuk, arra is szükség van, hogy a gyakorlatba ültessük. A korábbi meggyőződéseink is gyakori ismétléssel váltak berögződéssé, ugyanez a módja annak, hogy az újak is azzá váljanak. Ne lepődjünk meg azon, hogy a következő fejlődési lépcsőn, sok további tapasztalás után, újabb szívvágyak is születnek bennünk és a jelenlegiek kibővülnek. Ez természetes és örömteli folyamat, a fejlődés része. Rugalmas hiedelemrendszer képes ezeket követni úgy, hogy az új, kiterjedtebb gondolatok szolgáljanak bennünket emberi testben élő isteni lényként továbbra is. Az önmagunkon végzett tudatos megfigyelés és átalakító munka által eljutunk végül olyan tiszta gondolatokhoz és érzelmi állapothoz, amelyekkel a szívvágyaink azonnal teremtéssé is válhatnak, ahogy ez az 5. dimenzióban vár is ránk nagyon hamar.
Jó munkát magatokon és a hiedelemrendszereiteken. Szeretettel
2009. 02.23. Győrffy-Deák Éva gydeva@gmail.com
- Győrffy-Deák Éva blogja
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
- 1039 olvasás