Figyelem a Figyelmemet
"FIGYELEM
Figyeld puszta léted végtelenségét, mit elértél.
Ahová nézel, nem láthatsz semmit, a láthatóság
csak kizárja a nemláthatót. Nem láthatod, de elérheted!" (Syria verséből)
Öreg és Margaréta. 2009. jan. 16.:
"Ugyanígy kell figyelnetek a természetesnek tartott dolgok megváltozását. Ha bizonyos minták megváltozását látjátok, elegendő a mintákat figyelni nyitottan. Abban meg fog jelenni a változást hozó ok maga. (Az, ami közeledik, Kolumbusz hajója. Figyeld a vizet, hogy meglásd a hajót.) Figyeld a változást a mintában, hogy meglásd azt, ami a változást okozza. Amikor megláttad, meg tudod mutatni a többieknek, - akik még nem látják, de tudják már tőled, hová kell nézni, és ezért ők is meg fogják látni. Az ismeretlen dolgok megismerésének a módszere, hogy nézz a „semmibe”! Hangolódj rá arra, ami még nem nyilvánult meg, de közeledik a kollektív mintában. Számos, eddig számotokra ismeretlen új dolog közeledik hozzátok. Ezeket ezzel a módszerrel tudjátok meglátni, felfedezni, megismerni. Az ilyen helyzetben a mester az az útmutató, aki tudja, hogy hová kell nézni, s bele tud nézni a „semmibe” – abba, amit eddig semminek látott. Ami eddig semminek tűnt a számára, abba is bele tud nézni. Ekkor a semmi megtelik élettel, ugyanúgy, amikor a csendet hallgatod, megtelik hangokkal. Ha nyitott fülekkel hallgatod, rájössz, hogy a csend nem halott csend, - mint aminek eddig érzékelted, hanem nagyon is él."
.......
"Margaréta közbefűzött kérdése, hogy honnan tudjuk, hogy mit keressünk az ismeretlenben? Válasz: ne a valamit keresd, hanem nézz bele a hiányba, semmibe. Ne határozd el, hogy ott minek kell lenni, vagy mit akarsz ott látni.
Nem tudod, hogy mi lesz ott, mint ahogy a hajót felfedező sámán sem tudta azt előre, hogy egy hajót kell keresni. Csak belenézett a semmibe, az ismeretlenbe - teljes nyitottsággal. Így nézz bele a hiányodba.
Gyakorlati példát kérünk, hogy megértsük, mit, hogyan kell tenni. Az a válasz, hogy mi leszünk a gyakorlati példák – akik kipróbáljuk, akik megmutatjuk számtalan formában, hogyan csináljuk. Ha most bármelyik példát kiragadnánk, megmutatnánk, akkor az emberek mániákusan ahhoz kötnék magukat, azt kezdenék utánozni, vagy mint módszert használni. Pedig pontosan az a lényege, hogy ne alkalmazz módszert, vagy technikát, hanem találd meg a saját módodat arra, hogy hogyan éld a saját ismeretlenedet, /semmidet, hiányodat/. A mi feladatunk, hogy megvalósítást adjunk ennek a fizikai síkon. Ezt nem fogják helyettünk eljátszani. Mindig kapunk igazítást, finomítást, hangolást arra, hogy egyre jobban a képességeink birtokába kerülhessünk, - amivel ezt sikeresen megtehetjük. De konkrét gyakorlati útmutatást ne várjunk; hogy melyik lépés után melyik következő jön. (Nincs kézi vezérlés, hiszen nektek vannak kezeitek – viccelődnek fentről.)
Amikor a semmibe nézel, egy idő után azt fogod érezni, mintha a Minden nézne át rajtad keresztül. (A te szemeden keresztül.) Mintha már nem csak te néznél, hanem egy teljesebb lény, vagy valóság nézne át rajtad keresztül – bele a semmibe. És mintha ez tükröződne vissza. (Öreg kérdez közbe; hogy akkor a minden lehetőségre kinyílás következik be? Igen a válasz.) Ha a jól bejáratott utakon maradunk, és mindig azt nézzük csak, ami van, akkor ez a fejlődésünk lezárása. Egy biztonsági terepen vagyunk, amin eltöltjük az életünket. Viszont, ha igazából fejlődni akarunk, akkor magunknak így mutathatjuk meg, hogy az eddig általunk nem ismert dolgokba belenézünk. Ez által egy kiteljesedettebb állapotot is élünk meg. Ezen az úton feloldódik bennünk az ismeretlentől való félelem, ami pedig egy érzelmi gát, vagy akadály bennünk. Az érzelmek feloldása; a tárgyukkal-, a hiánnyal szembenézéssel lehetséges, mert általában attól félünk, ami nincs. (Pedig ami nincs, az van.) Vagyis attól félünk, amit nem jól ismerünk, vagy nem a helyén ismerünk, és nem a helyén lévő tapasztalatot szereztük meg róla."
(Öreg és Margaréta. 2009. jan. 16.)
Figyelem a Figyelmemet, odaadom magam annak amit figyelek...A Semminek adom oda magamat, ezáltal ott kivirágzik a Valami...
Figyelem a mai napot (02.17)...
Legyen szép napotok!
- treka blogja
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
- 751 olvasás