Közepesen nagy frissítés

Kategória:

A 'Drupal' portálmotort és a modulokat a legfrissebb verzióra frissítettem.
A motort 5.13-ról 5.19-re, és 33-ból 15 modulnak is volt már újabb verziója.

Egy-két dolog furán viselkedett (ami ilyenkor várható), szerintem a lényeges dolgokat helyrehoztam.

Jónéhány apróságon csiszoltam
A hozzászólások és a közösségi bejegyzések alatt lévő 'linksávban' korábban mindig ott volt, hogy 'Szavazattörlés'. Ez most már - helyesen - csak akkor jelenik meg, ha már szavaztál.
Eltűnt, mert megjavították azt a hibát, ami miatt egy kategória törlése együtt járt azzal, hogy a kategóriába nem sorolt tartalmakhoz a hozzáférés megszűnt. 99.9999%, hogy nem fog többet előfordulni.

Ha valami nem stimmel, küldj hibabejelentést (a saját menüd 3. pontja, jobbra fent)!

Köszi!

Most látom, hogy eljutottunk végre oda, hogy lassan az eddiginél sokkal könnyebb lesz lekerekített sarkokat megjeleníteni.

Az Internet Explorer és az Opera még nem, de az összes többi nagyobb böngésző már érti ezt az új parancsot. (Firefox, Safari, Chrome... különben találtam egy jót: Iron)

Kipróbáljuk mi is az íveket, oké?

Szerintem sokkal barátságosabb.

A blokkok és a hozzászólások nem csak lekerekítettek, hanem árnyékolást is kaptak.
Viszont ez csak Safari, Chrome, Iron (és más webkit alapú) böngészőkben látszik.
Nekem nagyon tetszik, egész plasztikus lett.

Sikerült a szavazással elrejtést (közösségi moderálást) megoldanom.

Csak hozzászólásokra működik. Ha sokak kifejezik, hogy nem tartják önmagukkal vagy ezzel a helyben harmóniában lévőnek az adott hozzászólást, akkor annak tartalma kicsit kisebb lesz, és a betűk majdnem fehérek.
Kijelöléssel könnyen el lehet olvasni a "leszavazott" hozzászólást is, tehát semmi nem vész el, pusztán jelezve van, hogy az a hozzászólás esetleg nem valami építő.
A pontszámokat elrejtettem, láttam hogy egy-két embert zavarnak ezek a számok.

A bejegyzéseknél nincs rejtés, ott meghagytam a számokat.

Nem kell ebből kardinális kérdést csinálni, ez az egész csak azért van, hogy a közösség saját erejéből tudja valamelyest gondozni a tartalmakat.

Nagyot léptem előre: http://espavo.hu/szerk/moderacio-egyutt-ii

Ott lehet megbeszélni, tetszést/nemtetszést nyilvánítani.

Ez a "közepesen nagy frissítés" ezzel részemről lezajlott, ide már nem akarok többet írni.

A szövegszerkesztőt letiltottam, mert nem működött megfelelően.

Később egy másikat telepítek majd, de most egyelőre marad az egyszerű szövegbevitel, ami a sortöréseket, hivatkozásokat feldolgozza, érti, és a mező alatt lévő Beviteli forma részlegben leírtak szerint lehet formázni a szöveget.

Érdemes először megírni, és utána a kacsacsőrös kezdő- és zárókódokat másolás-beillesztéssel a helyére tenni (Ctrl-V). Fontos, hogy a záró elem a kacsacsőr után egy / jellel kezdődik!
Mindig hasznos az Előnézet, ellenőrzésképpen. Ha hiányzik egy záró elem, vagy nem pontos, akkor az egész oldal félkövérré válhat például.

Ismét változtattam a hozzászólásokon.

Nincs cím, mert úgyse nagyon használtátok, és feleslegesen volt ott a sok azonos cím.

Be volt állítva egy automatikus címadás (Re: [amire reagál]), szintén "nevelő" célból, illetve mert nagyon homályos címek születtek, gyakran értelmetlenek, csak azért voltak mert muszáj volt adni valami címet.

Arra is jó volt a cím, hogy szemléltette, hogy mire válasz az adott hozzászólás, és talán segítette, hogy tényleg arra válaszul legyen beírva a hsz, amire reagál az illető.
Remélem mostanra már enélkül is egyértelmű a dolog, hiszen a hierarchikus sorszámozás és a szemléletes behúzás (beljebb kezdődés, a szülő alatt levés) továbbra is megvan. Ezek nagyon logikus és alapvető dolgok, de néhány ember számára - gondolom - nagyon idegen ez az egész internetesdi, és kicsit vaktában vesznek részt benne.

Így cím nélkül, kevesebb felesleges szöveggel elegánsabbak a hozzászólások és az oldalak szellősebbek.

Viszont azok a hozzászólások, amiknél a cím jelentős információt hordoz, most lehet hogy a cím nélkül kevésbé érthetőek.... (Pl. én általában használtam a címet arra hogy a HSZ tartalmát szemléltessem, és cím nélkül nem mindenhol tiszta teljesen, hogy miről is van szó, mert támaszkodtam a címre.)

De meghajolok a többség használati szokásai előtt.

A beállítások a hozzászólások fölött vannak, elválasztják a nyitó bejegyzéstől őket.

A nyitó bejegyzésre válaszul írt új hozzászólás űrlapja az oldal alján van, gyorsabban elérhető mint korábban, amikor a nyitó hozzászólás alján kattintani kellett.
Szintén szeretném ha egyértelmű lenne, hogy a lap alján lévő űrlap a nyitó bejegyzésre fog reagálni, és egy első szintű hozzászólást hoz létre. Tehát a legalsó hozzászólásra reagálni nem ezen, hanem a legalsó hozzászólás alján lévő 'Válasz ERRE a hozzászólásra' linkre kattintva kell.

Voltak akik úgy megörültek az éppen megnyitott oldal alján lévő űrlapnak, hogy függetlenül az adott témától, abba írták bele aktuális mondanivalójukat.
Ez az tudja megelőzni, ha tudja mindenki, hogy a HOZZÁszólás az valami meglévőhöz KELL kapcsolódjon értelmileg, tartalmilag.
Ha valami ÚJ dologról van szó, akkor a saját menüben a Tartalom beküldése menüpontra érdemes kattintani. (A saját menü jobbra fent az a blokk, aminek a felhasználónév a címe, csak belépve látszik.) Van aki szerénységből nem akar új tartalmat létrehozni, inkább meghúzódik egy hozzászólásban, ami nem igazán odaillő. Ne tegyük! Megérdemeljük hogy egy külön igény vagy mondandó saját oldalt kapjon! :-)

A nyitó bejegyzésre válaszul írt új hozzászólás űrlapja az oldal alján van, gyorsabban elérhető mint korábban, amikor a nyitó hozzászólás alján kattintani kellett.
Szintén szeretném ha egyértelmű lenne, hogy a lap alján lévő űrlap a nyitó bejegyzésre fog reagálni, és egy első szintű hozzászólást hoz létre. Tehát a legalsó hozzászólásra reagálni nem ezen, hanem a legalsó hozzászólás alján lévő 'Válasz ERRE a hozzászólásra' linkre kattintva kell.

Mivel rövid idő alatt többen is helytelenül használták a lenti űrlapot, nem a nyitó bejegyzésre, hanem egy (jellemzően az utolsó) hozzászólásra válaszul írtak rajta keresztül, ami értelmetlenné, zavarossá tette a szálkövető külalakot és a hozzászólás fejlécében az információt, hogy mire válasz, inkább mégis eltávolítottam az űrlapot.

Így tovább tart hozzászólást írni a nyitó bejegyzéshez, amit sajnálok, dehát sajnos úgy néz ki hogy nem volt magától értetődő, hogy hogy működik a dolog. Túl bonyolult.

Megfontoltam azt is, hogy kidobom a szálkövetést úgy ahogy van, de azzal egyrészt sok meló lenne (pl. sorszámozás törlése), másrészt elveszítenénk azt, hogy könnyű egy bizonyos hsz-ra válaszolni.
Az érthetőség kedvéért, ha egy korábbi hsz-re akarnánk reagálni, nem pedig az utolsóra vagy a nyitó bejegyzésre, akkor valahogy hivatkozni kellene rá, ami még kevésbé magától értetődő mint a jelenlegi rendszer, ahol csak választani kell, hogy a nyitóra vagy erre akarok válaszolni.

Emellett egy rossz helyre került hozzászólást a korábbitól eltérően már nem tudok áthelyezni, mert az áthelyező modul elavult a friss verzióhoz képest.

Úgyhogy kénytelen vagyok amennyire csak lehet támogatni hogy ne lehessen "vaktában" hozzászólást írni.

A hozzászólások háttere kék helyett immár zöld, ami a közösségi tartalmak színe. Így egységesebb, szemléletesebb, logikusabb.

Az avatár-képek miatt van egy minimum magassága a hozzászólásoknak, ezt csökkentettem, mert feleslegesen sok volt. Így jobb a helykihasználás.

A hozzászólások alján két új lehetőség:

Válasz nyitóra

- Ha nem az adott HSz-ra, hanem a fenti nyitó bejegyzésre reagálsz -- ez ugyanaz, mint az oldal alján lévő űrlap.

Új bejegyzés

- Ha amit írni akarsz, az nem igazán tartozik a témához, inkább egy új téma, és emiatt új oldalt érdemel az áttekinthetőség, követhetőség, érthetőség érdekében.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

Belépve a választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.